Pomoc Dla Roberta

Robert jest przede wszystkim dzieckiem - niespełna 8 letnim cudownym, ciekawym świata i ludzi, pogodnym, przynoszącym wielkie pokłady radości i zmieniającym nasze życie na lepsze i pełniejsze Maluchem. Niech - drogi czytelniku- nic co tutaj przeczytasz nie przesłoni tej nadrzędnej prawdy .
Po kilku latach walki o zdrowie dziecka, podporządkowania naszego życia temu zadaniu już wiemy, że straszliwa choroba, która dotknęła nasze dziecko i zmieniła w kilka godzin całe nasze życie i wręcz percepcję świata będzie nam towarzyszyć już zawsze. Jednak dotychczasowa, osiagnięta tą pracą poprawa stanu naszego synka już namacalnie nam pokazała, że można -jeśli nam pomożecie- pomóc Robertowi.

 

7697ba97e870b666688439e0897cf6c1.jpg


Na szczęście stan obecnej wiedzy na temat chorób Roberta, nowe coraz skuteczniejsze metody terapii pozwalają na realną pomoc. Dzięki ciągłej rehabilitacji wszelkimi dostępnymi metodami, ciągłym zabiegom fizjoterapeutycznym , rehabilitacji logopedycznej, tyflopedagogicznej, konsultacjom neurologicznym i neurochirurgicznym a przede wszystkim ciąglej dbałości, bliskości stan Roberta ulega powolnej ale jednak stałej i ciągłej poprawie.

Nasze największe bolączki to obecnie:


- ciągły strach dotyczący epilepsji
- coraz mniejszy niedowład i ustępująca wyraźnie lecz widoczna spastyka, szczegolnie     rączek
- kłopoty ze staniem, siedzeniem w następstwie choroby i napadów epileptycznych.

Nasze największe radości:

- uśmiech i radość Roberta przez większą część dnia....

-kontakt z nami, potwierdzanie i zaprzeczanie, pokazywanie oczyma przedmiotów, sterowanie oczyma kursora komputera tzw cyberoka.
- znacznie zwiększona aktywność Roberta, duża ciekawość poznawcza

- zwiekszona sprawność prawej rączki i nóżki :-) Robert już się przytula, podpiera rączkami - jaaaka frajda !
- spora aktywność werbalna z cudownymi neologizmami np: abwa, niołka, łełełełe, ammmu, taaak, pa , ba, at ;-)

- pływanie w basenie przez całe lato, oczywiście z pomocą mamy

Radości- jak widać jest znacznie więcej. Większość efektów pracy wszystkich nie byłaby możliwa bez Państwa pomocy - dziękujemy.